MUDr. Vladimír Holý

Pediatr MUDr. Holý s.r.o. - praktický lékař pro děti a dorost

Libouchec 370
403 35 Libouchec
Firemní telefon: +420 475 222 366
Mobilní telefon: +420 603 256 929
IČ: 05500290Co je aktuálního u nás?

KORONAVIRUS

V žádném případě nechceme vyvolávat nějaké poplašné zprávy a přispívat k šíření paniky, ale situace kolem výskytu koronaviru v Evropě se nečekaně zhoršila a zarážející je rychlost,s jakou se šíří po Evropě. Je tedy zřejmé,že nakažlivost je extrémně vysoká a je jen otázkou času,kdy bude přítomnost viru prokázána i v ČR. Jedinou možnou účinnou cestou,jak šíření viru zabránit je,aby osoby,které mají sebemenší podezření na toto onemocnění nešířili případnou infekci mezi ostatní populaci. Virus by se jinak mohl poměrně snadno a rychle dostat i do odlehlejších míst od velkých měst a venkov. Uceléná a aktuální doporučení jsou na stránkách Ministerstva zdravotnictví. 

http://mzcr.cz/dokumenty/doporuceni-ministerstva-zdravotnictvi-obcanum-cr-a-dalsim-osobam-prijizdejicim-z_18589_1.html

 

Tyto informace doporučujeme především těm,kteří se vracejí nebo budou vracet z míst,kde byl koronavirus prokázán,nyní v Evropě především sever Itálie,ale je velmi pravděpodobné,že tyto rizikové oblasti a státy budou denně  aktualizovány a přibývat. Zásadní je,aby každý,kdo přijel z rizikové oblasti a necítí se zcela zdráv nechodil mezi lidi,ani nenavštěvoval běžné ordinace a čekárky,ale telefonicky kontaktoval svého lékaře nebo příslušnou hygienickou stanici. K dispozici je i infolinka Státního zdravotního ústavu, která má číslo: 724 810 106. Linka je v provozu denně od 9 do 21 hodin. ​Telefonicky se doporučí další nejlepší postup. 

 

http://mzcr.cz/dokumenty/doporuceni-ministerstva-zdravotnictvi-obcanum-cr-a-dalsim-osobam-prijizdejicim-z_18589_1.html

http://www.mzcr.cz/dokumenty/informace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_18415_1.html

 

http://www.mzcr.cz/dokumenty/koronavirus-2019-ncov-informace-pro-obcany_18432_4122_1.html

 

Od 1.1.2020 změny v ordinačních hodinách !!!!!!

Z provozních a personálních důvodů dochází ke změně ordinačních hodin od 1.1.2020,kdy zdravotní péče o děti a dorost v Jílovém a Libouchci je dále zajištěna jen 1 lékařem a 1 sestrou. 

Čtěte prosím velmi pozorně rozpis ordinačních hodin, abyste se vyhnuli přehlédnutí a nedorozumnění.

Pohotovost na ambulanci Dětské kliniky nemocnice Ústí nad Labem,přízemí,vchod D2

Po - Pá:  17 - 20  hod

So, Ne, svátky:   9 - 18  hod

tel: 477 114 231

Pohotovost na ambulanci Dětského odd. Nem. Děčín

Po - Pá:  17 - 20  hod

So, Ne, svátky:   9 - 18  hod

tel: 412 510 555

 

 

 Nadstandardní a nepovinná očkování

 

Na podzim a v zimě je nejvhodnější doba k zahájení očkování proti klíšťové encefalitidě. Základní očkování jsou 3 dávky, kdy první 2 jsou měsíc po sobě a třetí za 5-12 měsíců. Po 2 dávkách je již zajištěna ochrana. Aktuální cena jedné dávky pro děti do 16 let je 760,- Kč. Po 3.dávce je zajištěna tříletá ochrana, kdy se pak přeočkovává jednou dávkou na další 5 let. Očkovat je možné ale i celoročně, volí se ale tzv. rychlá očkovací schémata. Výhodnější je chladné období roku.Podmínkou je,že očkovaný nesmí mít před zahájením očkování přisáté klíště nejméně 4 týdny.

 

Dále doporučujeme očkování proti meningokoku typu C+A,W,Y- zánět mozkových blan, zde se podává jedna dávka a ochrana je zajištěna nejméně na 5 let, pak je přeočkování. Cena se pohybuje okolo 1350,-Kč.

V současnosti je již k dispozici i očkování proti Meningokoku typu B, vykcína se jmenuje Bexsero, potřeba jsou nejméně 2 dávky, jedna za cenu okolo 2900,- ,některé pojišťovny docela dlobře na očkování přispívají. 

Kojenci mohou být nepovinně očkování pro Pneumokokům ,kteří představují podobné riziko jako meningokok, očkování se provádí 2 dávkami společně s očkování Hexavakcínou. K dispozici je vakcína Synflorix proti 10 typům a Prevenar 13 proti 13 typům. U Prevenaru je doplatek 550,-za jednu dávku.Očkujeme podobně jako Hexu,kdy je možné začít od 9.týden věku života. Očkování je možné odložit,když si to rodiče přejí a chtějí chránit dítě,ale je odklad současně znamená,že nebude chráněné ani proti významným nemocem,proti kterým vakcíny chrání

 

Upozorňujeme také na možnost očkování proti žloutence A (nemoc špinavých rukou) . Očkování proti žloutence A jsou 2 dávky s odstupem 6-12 měsíců. Žloutenku typu B již mají všechny děti oočkovanou. Cena vakcíny typu A je asi 1000,-

 

 

Dále je možnost očkovaní protil papiloma viru-rakovina děložního čípku HPV. Nepovinné,ale hrazené očkování je pro dívky i chlapce mezi 13. a 14.rokem, k diposzici jsou Vacíny Cervarix bez doplatku a Gardasil  + Gardasil 9 s doplatkem 300,- a 2170,- . Podávají se 2 dávky po půl roce.

Ukazuje se,jak je očkování významné a prospěšné,neboť s tím,jak klesá celková proočkovanost populace,kdy není vetšina očkována,objevují se nemoce,jak zarděnky,splaničky,dokonce tetanus! a situace se bude zřejmě s dalším poklesem proočkovanost a aktivního zájmu o očkování ještě zhoršovat. Věnujte prosím tématu očkování dostatečnou pozornost a přijímejte především podložené a ověřené informace. Ve všech mediích koluje plne nepravd a fám.

Spolehlivým zdrojem informací je Česká vakcinologická společnost https://www.vakcinace.eu/ nebo také státní zdravotní ústav http://www.szu.cz/.

Dobré je,ostatně,jako v řadě dalších případů, zapojit tzv.zdravý selský rozum a nepřijímat slepě některé "zaručené infromace a doporučení"

Děkuji

 

 

POSUZOVÁNÍ   ZDRAVOTNÍ  ZPUSOBILOSTI   KE  SPORTU

 Vzhledem ke každoročním změnám v naší legislativě se neustále zpřísňují pravidla k vydávání posudků o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu.

Podle vyhlášky č.391/2013 Sb., která vstoupila v platnost dne 31.12.2013, jsme povinni při vydávání posudku o zdravotní způsobilosti ke sportu provést vždy celkové vyšetření posuzovaného dítěte a event. doplnit další nutná vyšetření dle zdravotního stavu nebo rizik v anamnéze. Na vyšetření k posouzení způsobilosti ke sportovní aktivitě je třeba se dopředu objednat.K vyšetření doneste moč posuzovaného dítěte a v případě, že se jedná o první vyšetření před registrací do sportovní organizace je nutné si dopředu zajistit vyšetření EKG (  KARDIOLOGIE – MUDr. Podolský, Oblouková 313/62, Děčín III-Staré Město, tel. 412 510 700, nebo Dětská kardiologie Ústí nad Labem -nemocnice, Budova D1,č.dveří 211,212,

PO-Pá 6,30-15,00 objednat na telefonu 477 112 424, 731 132 737. Před prohlídkou je nutno vyplnit dotazník pro posouzení zdravotní způsobilosti,je přiložen v kapitole DOKUMENTY.   https://files.zdravotniregistr.cz/static/data/uploaded/142907894399050/DOTAZNIK_SPORT%20(2).doc 

Posudek je platný 12 měsíců od data jeho vydání, pokud v souvislosti s nemocí v průběhu této doby nedošlo ke změně zdravotní způsobilosti. Posouzení způsobilosti k vrcholovému sportu, ke sportovní reprezentaci státu a její přípravě a dále ke vzdělávání ve školách se zaměřením na sport a tělesnou výchovu provádí pouze poskytovatel v oboru tělovýchovné lékařství. Pro vyšší časovou náročnost nenechávejte potvrzení zdravotní způsobilosti na poslední chvíli!!! Tělovýchovně lékařská pracoviště v Ústeckém kraji: Klinika Tornero - www.klinikatornero.cz Medicinsport, s.r.o. - www.medicinsport.cz

 

UŽITEČNÉ  ODKAZY

http://www.babyonline.cz/

http://www.sancedetem.cz/

http://vyzivadeti.cz/

http://cosditetem.cz/

 www.babyonline.cz/tehotenstvi/ebook-dvacetkrat-o-tehotenstvi 

 http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/dvacetkrat-pece-o-dite

CRP+Streptest:  https://www.youtube.com/watch?v=rEDa1jJpIPM

www.sdetmiprotiobezite.cz

www.sdetmiprotinadvaze.cz

 

  

i ke stažení do mobilu:

http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/dvacetkrat-pece-o-dite

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/dvacetkrat-o-tehotenstvi

 

Hlasovat

Informace o ordinaci MUDr. Vladimír Holý

Ordinace praktického lékaře pro děti a dorost

 

MUDr. Vladimír Holý poskytuje diagnostickou, léčebnou a preventivní péči v oboru praktického lékařství pro děti a dorost ve dvou odloučených ordinacích:

 

Ordinace Libouchec                                                    

Nádražní 370,

403 35 Libouchec

Tel.: +420 475 222 366

e-mail: holyped@volny.cz

detskylekar-libouchec.cz

Ordinace Jílové

Mírové náměstí 227,

407 01 Jílové

Tel.: +420 412 550 280

e-mail: holyped@volny.cz

detskylekar-jilove.cz

 

Provádíme vyšetření CRP C-reaktivní protein, který pomáhá bez nutnosti laboratoře odhalit včas infekce, kdy je nutné podávat antibiotika. Vyšetření se provádí odběrem několika kapek krve z prstu, trvá asi 4 minuty.

Nově jsme do obou ordinací poříditil přítroj rychlé diagnostiky Quickread GO,který umožňuje měření CRP a detekci bakterie Streptokoka v nosohltanu

Od prosince 2019 máme k dispozici přístroj Quckseal MBJ20,který slouží k měření hladiny bilirubinu u novorozenců. Jde o velice důležité sledování a odpadá nutnost odběru krve,přístroj měří přiložením sondy na kůži.Je zcela neinvazivní

https://www.aidian.cz/poct/quikread-go/quikread-go-pristroj#obvykle

https://www.quickseal.eu/produkty/detail-produktu/?produkt=13

 

Provádíme nastřelování náušnic speciální nastřelovací pistolí od firmy BLOMDAHL, k tomu se používají dočasné náušnice s kamínkem, které se nejpozději za 6 týdnů vymění za ty trvalé. Výkon je bezbolestný a není vůbec žádné krvácení.

https://www.omniprax.cz/index.php?kc=SPC11-101-0115 

Kontaktní osoby

MUDr. Vladimír Holý

sestra Petra Jedličková 

Cena za služby MUDr. Vladimír Holý

Ceník výkonů nehrazených zdravotní pojišťovnou:

 1. Přihláška do MŠ, střední, vysokou školu

 100,-Kč/  1 přihláška 

 4. Potvrzení na různé akce- tábory, zájmová činnost, stručná potvrzení,výpis dokumentace pro pojišťovnu

 100,- Kč

 5. Lékařská zpráva na žádost rodičů

 150,-Kč

 6. Vyplnění tiskopisu pro pojišťovnu při úrazu

 150,-Kč

 7. Vystavení zdravotního a očkovacího průkazu - duplikát

 100,-Kč

 8. Vystavení zdravotního průkazu pro práci v potravinářství

 200,-Kč

 9. Vyšetření pro svářečský průkaz

 200,-Kč

 10. Vyšetření pro řidičský průkaz

 400,-Kč

 11.vyšetření pro zbrojní pas

400,-Kč

 12. Očkování na vlastní žádost - doporučené

v ceně zahrnut předpis očkovací látky, spotřebovaný materiál a výkon

 150,- Kč

 13. Propíchnutí ušních lalůčků a zavedení náušnic

       Nastřelení náušnic pistolí,v ceně jsou 2 titanové dočasné náušnice s kamínkem 

 250,-Kč

 550,- Kč

 

 

 15. Vyšetření před umělým přerušením těhotenství

 200,- + cena laboratoře

 16. Vyplnění návrhu na ozdravovnu na vlastní žádost

 100,-Kč

 17. Posudek zdravotní způsobilosti ke sportu - regitrovaní, souteže, musí být doplněno EKG vyšetření (hradí se zvlášť)    

 200,- Kč

 

 

 19. Kopie zdravotní dokumentace kopírko 1 strana A4

  5,-Kč

Kde nás najdete?